"Fort" nad Zalewem Zegrzyńskim oraz jego bezpośrednia okolica - stan na sierpień/2014

Fort, a właściwie jego ruina ( jeden/ jedna z wielu w okolicy ) nad Zalewem Zegrzyńskim oraz jego bezpośrednia okolica, stan na sierpień/2014.

Obiekt na tyłach poligonu ( jeden z kilku w okolicy ) nad Zalewem Zegrzyńskim i jego bezpośrednia okolic.

Szkoda, że to już tylko R U I N A, a okolica zapuszczone jak w jakiś " S L A M S A C H ".
Niewykorzystany, zapuszczony, zapomniany, a w konsekwencji zniszczony obiekt historyczny, tak jak większość tego typu obiektów na Mazowszu.
W innych częściach Polski, tego typu obiekty są odrestaurowywane, udostępniane zwiedzającym, turystom, a tu K I Ł A, S Y F  i  M O G I Ł A ! Obciach "Panie i Panowie ... ", OBCIACH !

Ale już niedługo w.... może i to miejsce kiedyś doczeka "chodnika bauma ", kanalizacji ... etc. :)

W niedalekiej odległości od tego miejsca, w okolicach Michałowa Reginowa, na wysokości wiaduktu kolejowego przy drodze krajowej nr. 61 znajdują się pozostałości po cmentarzu ( na starszych stronach mojego bloga są fotografie tego cmentarza - stan chyba na 2012r., ale mogę się tutaj mylić co do daty ), który to założony został przez Cara. Grzebano tam między innymi ludzi zatrudnianych przy budowie fortyfikacji zegrzyńskiej oraz żołnierzy. Okolica i sam cmentarz podczas II wojny światowej był/a znacząco zniszczona, m.in. bombardowaniami, co nawet na dziś dnia widoczne jest w ukształtowaniu terenu. Słyszałem o pomyśle miejscowych/ miejscowego polityka, że był zamiar "odrestaurowania" tego cmentarza, ale jak zwykle na pomyśle się zatrzymało :(  


Komentarze